| MyAngelT a întrebat:

Hei. Sunt o persoana care stau foarte prost cu nervii. Am observat și eu ca am început sa mă enervez chiar din orice. Cum as putea remedia aceasta situație? Un sfat ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Judecand dupa istoricul intrebarilor tale, tu ai probleme cu depresia, anxietatea si de aici starile de panica care ti le creezi singura!
Te-as sfatuii sa ceri ajutor profesional la un psiholog sau psihiatru.

| danay72 a răspuns:

Următoarele sugestii s-au dovedit eficiente în combaterea furiei generate de stres:
Respiraţi adânc — aceasta este una dintre cele mai bune şi mai rapide metode de a vă calma.
În timp ce inspiraţi adânc, repetaţi un cuvânt sau o expresie care vă calmează, precum „Linişteşte-te", „Treci cu vederea" ori „Ia-o mai uşor".
Lăsaţi-vă absorbiţi de o activitate care vă procură plăcere — citiţi o carte, ascultaţi muzică, faceţi orice altceva vă relaxează.
Faceţi mişcare cu regularitate şi mâncaţi sănătos.