| Vanessika a întrebat:

Hei! Tocami am fost admisa la liceu. Cum pot găsi grupul de Facebook/ Instagram al clasei mele, având în vedere că nu îmi cunosc niciun coleg?

Răspuns Apreciat de Editori
| glasulfilologului a răspuns:

În aceeași situație am fost și eu acum ceva ani. Eu îți sugerez sa iei lista cu numele lor, asta dacă acum mai apare și sa încerci sa ii cauți. După care sa lași timiditatea la o parte și sa încecri sa vorbești cu ei. Trebuie sa lași rușinea și sa fii comunicativ deoarece dacă e sa o luam logic, și chiar asa e, cu ei o sa ti petreci următorii 4 ani. Pe mine nu a avut cine sa ma sfătuiască și la început am fost considerat cel mai timid laughing De aceea te sfătuiesc sa te bagi în seama cu ei din senin, sa zic asa. Trebuie sa înțelegi ca o sa vina si ziua în care o sa simțiți ca e ca și cum ați fi copilărit împreună.

| Vanessika explică:

Din păcate, totul e confidențial acum și listele sunt doar cu coduri, nici măcar nu apare scoala de proveniență. Mulțumesc de sfaturi, nu sunt eu foarte prietenoasa, dar voi încerca! happy

| glasulfilologului a răspuns:

Cu mare placere! Am înțeles, singura varianta rămâne sa aștepți. Nu cred ca există vreo metodă dacă lista nu mai este valabila. Acum tot ce pot sa fac e sa ti urez mult noroc!

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu este public, doar daca intrebi din prietenii tai.

| Crescent a răspuns:

O sa ii cunosti cand mergi la liceu, nu cred ca e posibil altfel

| CassiusAlexander a răspuns:

Caută pe Instagram liceul, poate are cont. Dacă nu caută numele celor de pe listă. Cel mai ușor e daca stii deja pe cineva din liceu care sa te bage in grup.