| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :3!
Sper ca am ales categoria potrivita laughing

Sper ca aveti timp sa ma ascultati :* as vrea o parere/sfat.

Ma simt extrem de singura, mereu ca o ultima optiune. Ma simt urata si practic buna de nimic. Ca ultima din lista care poate primi un minim de efort care pentru mine conteaza, cea mai mica atentie.
Recunosc, sunt sensibila si in cele mai multe cazuri prea naiva. Sunt judecata la prima vedere cu cuvinte grele, dureroase.
Toti imi spun sa nu-mi fac inima neagra din cauza diferitelor jigniri primite din toate partile, inclusiv de acasa, si nu sunt absurda sa nu pot accepta opinii negative de la diferite persoane, dar din moment ce le aud zilnic de la toata lumea mi-a disparut cea mai mica speranta sau incredere in mine. Nu-mi vad frumusetea, ma simt stearsa, ca ultimul om.

Nu incerc sa fac pe victima sau ceva, dar sunt satula si imi pun sufletul de tava aici. Efectiv nu-mi pot imagina o persoana care imi face complimente fara sa cred ca ma ia la misto, si chiar daca sentimentele pozitive ale cuiva pentru mine sunt sincere, o sa dispara in scurt timp si tot eu sufar.
Simt ca nu merit un gram de atentie, ma simt vinovata pentru orice. Poate pare patetic, dar ma macina de cativa ani problema asta.

Multumesc sad!

Răspuns Câştigător
| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Nu ai nevoie de societate să te facă sa te simti bine, ai nevoie doar de tine! Nimeni nu te poate ajuta asa cum o poti face tu.Din interiorul tău porneste totul, tu iti controlezi gândurile, tu iti controlezi viața.Schimbarea incepe de la tine.Imi imaginez ca e greu să suporți atâtea, am avut și eu o perioadă când eram judecată la prima vedere din cauza stilului meu vestimentar.Nu te simti urâtă, pentru ca desi nu te cunosc, faptul ca ti-ai deschis sufletul față de noi și faptul ca pui la suflet reprezinta adevărata ta frumusete iar atunci cand sufletul zâmbeste, chipul face la fel.Nu băga in seama vorbele celor din jur,orice am face tot se va gasi cineva sa comenteze. Jignirea vine din durere,din frustrare,din eșecuri,asa ca să ne gândim:cine e cu adevărat nefericit,tu, sau acei oameni care pentru a se simți ei bine judecă pe alții? Tu nu esti o ultima optiune, ai un scop pe lumea asta, gândește pozitiv. Dacă chiar simți ca totul se distruge in jurul tău, incearcă să vorbesti cu cineva de specialitate.Fii tare, suportă, și nu uita că ceea ce gândesți atragi și roata se va intoarce.Soarele va rasari pe strada ta.Tu ești o ființă minunată care merită multă fericire.Repetă-ți asta.Meriți! Sper că te-am ajutat.Fii increzătoare că totul o sa fie bine! Toate cele bune!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am vazut fb tau sper ca e fb tau si spun ca nu esti urata arati cam de nota 7, 5 mtrebie sa lucri la gandirea pozitiva,sa ai scop in viata /sens sa ai prietenii, poate un iubit, asa daca te plangi nu castigi nimic, sloganl meu CEL CARE NU RISCA NIMIC NU PIERDE NIMIC DAR NICI CASTIGA NIMIC, tu macar ai incercat ceva?

| T0T a răspuns:

Ai nevoie doar de acea persoană care să te facă să îți recapeți încrederea în tine. Ești o persoană frumoasă, și dacă nu pe exterior, pe interior cel mai probabil ești. Baftă.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefxn a răspuns:

Si pana la urma ce-ai facut de se poarta lumea asa cu tine?

| GikaValorosu a răspuns:

Am avut exact aceeași problema.
Ei bine sfaturile mele sunt următoarele:
Găsește-ti un prieten/prietena si descărcate (ai grija sa Cunoști acea persoana)