| luizaionescu45 a întrebat:

Hei TPU, acum vreo 2 luni am cunoscut un băiat și i-am spus și prietenei mele (care acum e fosta mea prietenă)bunn și acum vreo 2 săptămâni asta i-a spus lui ma-sa despre băiatul ăsta. Bineînțeles că mă-sa a sunat-o pe mama să îi zică, după ce au terminat convorbirea i-a trimis și niște ssuri în care vorbeam cu el. Am dat vina pe o prietenă ca ea era pe cont și i-a trimis și poza cu individul și am zis ca el nu arata asa și de fapt contul ala e un fost prieten al meu.Azi am fost la bunicii mei (în caz că nu v-am spus ea stă la o stradă distanță de bunicii mei și eu acum cam o săptămână m-am împrietenit cu niște fete tot de pe strada lor, fosta mea prietenă s-a dus la fetele astea și le-a spus ce am făcut eu (ca am dat N$d că vorbesc cu băieții de 18+ și tot asa). Fetele astea fiind de etnie romă părinții lor sunt foarte stricți, acum vreo 2 ore m-am dus să le strig la poartă și mi-a răspuns tatal, mi-a spus ca trebuie să vorbească cu mama despre chestia asta doar că mama în mare parte știe. Mie îmi este frică să nu îi spună tatal de băiatul asta deoarece el este major și dacă văd ai mei se duc direct la secție.Nici eu nu mai pot da de băiatul respectiv, aaa și tatal fetelor alea de etnie romă a mai spus că dacă nu o aduc pe mama de buna voie vine la poartă.Vă rog ce pot face în situație asta fără a spune alor mei tot adevărul? Orice în afara de asta.E urgent pentru ca nu știu când sună și ce dovezi are vă rog multttt

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duc la sectie ca sa ce? Ca ai vorbit tu cu un baiat? laughing Nici nu te baga in seama politia pentru prostii din astea.
Nu faci nimic, iti vezi de treaba ta, nu mai discuti cu asa-zisa ta prietena sau prietenii ei si mergi mai departe.
Pastreaza-ti lucrurile personale pentru tine alta data, nu mai te lauda in stanga si in dreapta pentru gura lumii vorbeste intodeauna pe langa si asa se ajunge sa faceti telefonul fara fir.