| anonim_4396 a întrebat:

Am 10 ani fac 11 sunt in clasa 5 am 30 de kg si 1, 50 cm as vrea sa ma ingras ca sunt foarte slabaaa... stiti cum as putea sa ma ingras ca orice as manca nu ma ingras sad

Răspuns Câştigător
| Ebsghjs a răspuns:

Salut!
Pentru inaltimea ta, greutatea ta este perfecta. La 11 ani chiar nu este nevoie sa ai 60 kg si 1. 50.
Dar daca chiar vrei sa te ingrasi si nu asculti de sfatul meu. Iti voi da urmatoarele sfaturi pentru a te ingrasa.
- Mananca muuuult fastfood.
- Mananca orice cu paine.
- Desi nu este foarte sanatos, evita sportul in exces.
- Dormi mai mult.
Daca faci toate astea timp de o luna, te vei ingrasa! Te asigur!

3 răspunsuri:
| iKaede a răspuns:

Păi, dacă tu chiar vrei să te îngraşi, respectă următoarele sfaturi :
1. Înainte să te culci, mănancă Shaorma la greu.
2. Dacă eşti clasa a 5 a, cu siguranţa intri după-amiază, deci, dormi mai mult.
3.Ciocolată şi sucuri acidulate cu grămada.
Şi KBOOM! La 11-12 ani vei deveni obeză, şi va rade toată lumea de tine, că mai nou, dacă te îngraşi, lumea îşi bate joc de tine happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Ager a răspuns:

încearcă să mânci alune înainte să te bagi la somn, bagă câte 3 litri de cola pe zi, bagă numai kebab și numai shaorma și vei vedea cum te vei face de 150 de kg la 12 ani laughinglaughing.
acum serios, ai un metabolism foarte bun, și asta e bine. Dacă nu ai probleme cu sănătatea lasă așa cum ești, dacă nu ești extrem de slabă. Dacă nu încearcă să mânci mai mult dulce și mai multe lipide (nu exagera)