| Anonim12girl a întrebat:

Am 12 ani si 2 luni, 35kg,am parul la subrat de aproximativ 1an,mi-au crescut sanii, am secretia vaginala de vreo 3 luni si as vrea sa stiu daca ar putea sa imi vina menstruatia.Stiu ca raspunsul ar fii da dar mamei mele i-a venit pe la 14 ani. Mie ar putea sa imi vina acum sau tot la 14 ani? (La majoritatea de fete din clasa mea le-a venit deja, unora chiar de anul trecut ).

2 răspunsuri:
| NoNameqed a răspuns:

Da ar putea sa-ti vina nu conteaza ca mamei tale i-a venit la 14 ani, depinde cat de repede te dezvolti tu happy, si mamei mele i-a venit tot la 14, dar mie mi-a venit mai repede la 13laughing, acum depinde de corpul fiecarei fete happy

| purpleicetwice a răspuns:

Nu neaparat, depinde, eu am secretia aia vaginala de pe la 12 ani, acum am aproape 15 laughing Fiecare corp e diferit. De exemplu mamei mele i-a venit ciclul la 17 ani si ea e perfect sanatoasa si copii ei, dar sorei mele i-a venit ciclul la 14 ani. Nu e neparat sa iti vina la acceasi varsta ca a mamei tale.