| MarryMarr333333333 a întrebat:

Hei, TPU! Am 14 ani.
Ultima oara cand m-am cantarit aveam 48 - 49 kg, si asta a fost acum cateva luni. Si acum multe persoane imi spun ca am slabit.
Am 1.65. Desi mi se spune mereu ca am slabit mult, eu cand ma uit in oglinda vad o persoana foarte grasa, cu solduri uriase( am 80-85 cm maxim in solduri si 60 cm in talie). Si asta mi se trage de anul trecut, cand devenisem mai grasuta ( aveam 1.50 si 48 kg). De fiecare data cand mananc mai mult intr-o zi, ma simt vinovata, mi-e frica sa nu devin iar cum eram, pentru ca multe persoane faceau misto de mine. Pur si simplu, am o teama uriasa de a nu ma ingrasa, de a nu fi iar cum am fost. Tot ce vreau e sa prind din nou incredere in mine, fara sa mai imi fie frica de ce mananc, sa fiu mai relaxata.

1 răspuns:
| ROberrt86 a răspuns:

Cum ai spus si mai sus, 'prind incredere'. Nu ii bagi in seama. mananci regulat si nu dupa ora 6-7
Prin 2014-15 aveam si eu 1.76 si 83 de kg, si m-am ambitionat si in 5 luni am ajuns la 69 de kg fara sala.

Nu mananci dupa 6, lasi chipsurile si sucurile ( poti sa-ti faci chiar tu unul de morcovi unde stii ca nu sunt coloranti si de astia). iti faci pe zi o ora de sport si sunt sigur ca nu ai cum sa te ingrasi asa