| OAdolescentaaa a întrebat:

Hei TPU..Am 15 ani si inca nu am avut primul sarut..Ma simt naspa ca majoritatea prietenelor mele l-au avut...E ciudat..Nu vreau sa il am fara sa simt ceva pentru persoana respectiva.Dar daca se va intampla nu stiu cum sa ii zic baiatului ca nu am avut primul sarut si in plus imi e frica. Daca gresesc sau daca nu va fi bine.of.

Răspuns Câştigător
| nicaliush a răspuns:

Daca ii spui baiatului ca nu ai avut primul sarut, si el te iubeste cu adevarat nu iti va spune nimic! daca tu il iubesti si el te iubeste, asteapta, si se va intampla odata si odata! P.S Nu iti fie rusine de prietenele tale. Si ce daca nu ai avut primul sarut? :*

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti presata de anturaj, vezi ti de treaba ta si lucrurile vor merge de la sine

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Nu te mai stresa. O sa primesti acel sarut de la baiatul pe care-l placi si totul o sa iasa foarte bine. De ce ar fi nevoie sa-i spui ca acesta este primul tau sarut? O sa va sarutati, o sa fie frumos si ii poti spune dupa chestia asta, daca e nevoie. Daca tu simti ca trebuie sa stie asta, spune-i direct si roaga-l sa te ajute. O sa te inteleaga, si el a trecut prin asta sau probabil si pentru el va fi primul sarut. Nu iti mai face atatea griji si nu iti mai fie frica ca n-ai de ce. Totul o sa iasa bine. happy

| byabubu a răspuns:

Sunt de aceeasi varsta cu tine, nu te panica, nici eu nu l-am avut... mai bine astepti momentul potrivit. Eu nu cred ca un baiat care te place va fi jenat de faptul ca nu ai avut inca primul sarut.

| Anitnerolf a răspuns:

Draga mea, dar tu crezi ca prietenele alea ale tare care s-au sarutat nu au trect si ele prin asta, cu primul sarut? Crezi ca oamenii se nasc invatati? Tie nu trebuie sa-ti pese prea mult de ceea ce se intampla in jurul tau. Care e problema ca majoritatea prietenelor tale au avut primul sarut, ba chiar mai multe, si implicit si un prieten sau chiar mai multi? Nu sunt exemple demne de umat! De ce trebuie sa fii ca ele? Iti place obisnuitul, sa fii doar o copie? Stai linistita, cand iti vei face un iubit va veni momentul acela fara sa-ti dai seama si va fi frumos. Tu trebuie doar sa stii sa-ti alegi iubitul si sa nu fie unul care sa-si bata joc. Esti mica si probabil si foarte naiva. Ai grija de tine, nu mai pune pret pe parerea celorlalti si fii tu insati, nu urma exemple negative!

| loveyou20011 a răspuns:

Pai daca baiatul o sa te placa si tu o sa-i spui ca nu ai avut primul sarut ...in spui sa te ajute el, strecori o gluma, ceva sa nu se gandeasca fix la subiec la faptul ca nu ai avut primul sarut. ps:stai linistita!

| Noktor a răspuns:

Acum, la 15 ani, te îngrijorează întârzierea primului sărut. Mai târziu, n-o să te simţi în rândul lumii pentru că nu ţi-ai început viaţa sexuală, iar prietenele tale deja sunt experimentate în tainele amorului. Firesc e ca primul sărut să survină odată cu prima relaţie de prietenie, însă mintea şi sentimentele nu te ajută la această vârstă să înţelegi termenii pe care se bazează o relaţie.