| Alex00990 a întrebat:

Am 15 ani si ma gandesc cateodata cum ar fi sa ma mut cu familia mea intr-o alta tara,sa o iau de la capat,sa vorbesc o limba noua,sa imi fac prieteni noi... Stiu ca acest lucru este o utopie,ceva irealizabil,pentru ca familia mea nu o sa se mute niciodata in alta tara sau ceva de genul...
De ce ma fascineaza ideea asta,si ce sfaturi aveti in legatura cu asta, orice.
Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învață și pleacă tu dacă asta îțî dorești.

| CelCarePriveste a răspuns:

Daca ti doresti ceva cu adevarat, gasesti o cale. Te fascineaza asta, pentru ca in minte ta ai sterge toate evenimentele neplacute ce au avut loc in orasul tau ca sa zic asa. Crezi ca astfel stergi totul si o iei de la capat. De asta vrei asta. Nu cred ca ai avut relatii prea bune cu cei de la tine din oras laughing

| Alex00990 explică (pentru CelCarePriveste):

Asa este, si ma frustreaza toate evenimentele neplacute, toti "prietenii" mei isi bat joc de mine, toata lumea ma crede un ratat. Sunt o fire mai retrasa. Mi-as fi dorit un mediu in care sa pot sa cresc cat mai bine, sa am colegi de treaba (nu doar colegi care se vin beti la scoala si se dau mari prin liceu.).

| CelCarePriveste a răspuns (pentru Alex00990):

Am mai zis replica asta s am s o mai zis...Lasa i sa creada laughing)
Daca asa este cum am zis, imi dai funda, nu? laughing