| alessandra10 a întrebat:

Am 16 ani si sunt impreuna cu un baiat de 3 luni. Problema e ca parintii mei inca nu stiu de el din simplul motiv ca pana acum nu am mai avut un prieten si mi-e frica de reactia lor. In general sunt mai stricti in ceea ce priveste scoala, dar nu stiu cum ar reactiona in situatia asta. Stiu ca nu pot si nici nu vreau sa ma mai ascund mult timp pentru ca nu se poate ajunge la ceva bun daca afla din alta parte. Ce sfaturi imi dati? Daca ati trecut prin asta, va rog sa ma ajutati. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa le spui adevarul chiar tu, si cat mai repede posibil!

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Ar trebui sa le spui pur si simplu, nu cred că ar reactiona urat.Ai 16 ani pana la urma, eu am 15 ani si de la varsta de 14 ani sunt cu un băiat care are 19 si ai mei sunt de acord cu relatia noastră. Intr-adevar tata mai strâmbă din nas, dar e normal.Mamei ii place mult de el.Eu zic sa il prezinti pe băiat părintilor si poate asa o sa fie mai intelegatori, daca le place de el.