| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si acum un an m-am despartit de prietenul meu. Vina a fost a amandurora, iar motivul despartirii nu a fost unul grav. Problema e ca de atunci nu pot sa trec peste. Il iubesc inca enorm. Am incercat sa stau cu alti baieti, dar degeaba. Credeti ca ar trebui sa ii scriu? (este foarte orgolios si arogant)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Impaca-te cu el ca sa se simti pe pielea ta ca nu mai merge. Doar asa o sa treci peste si ti-o spun din experienta. Si eu inca aveam sentimente dupa un fost dupa 2 ani si apoi ne-am impacat si in alea 3 saptamani cat am stat impreuna am realizat ca nu mai e omu pe care il iubisem si de atunci nu mai am niciun sentiment pentru el.

| RAY a răspuns:

Da,poate si el te iubeste dar este indiferent

| weloveit a răspuns:

Da,scrie-i. pentru ca daca el este orgolios nu o sa ti scrie niciodata el, poate el asteapta ca tu sa-i scrii ca sa vada cat de mult a insemnat el pentru tine.