| Mally98 a întrebat:

Am 2 hamsteri(femela si mascul) dar cand stau impreuna se bat si scot zgomote ciudate. Ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| 985436982 a răspuns:

Separa-i. Am avut si eu trei hamsteri. Doua femele si un mascul. Mi-au facut muulti pui, si dupa ce am vandut puii, am pus masculul separat si femelele impreuna. Si cum mult timp nu au mai stat impreuna s-au batut intr-o noapte asa tare ca una din ele a murit. sad Dar daca ai un mascul si o femela nu ar trebui sa se batathinking Totusi, separa-i. Si daca cumva iti face femela pui, separ-o de mascult neaparat.

4 răspunsuri:
| TheSearcher a răspuns:

XD nu se bat... se inmultesc laughing. daca nu vrei mai multi rozatori tine'i separat =)

| dedfgv a răspuns:

Sai pui in custi diferite si sa intrebi un veterinar mai exact de ce scot sunetele alea

| dedfgv a răspuns:

Sai pui in custi diferite si sa intrebi un veterinar mai exact de ce scot sunetele alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Separai da daca sunt fem si masc nu ar trebui sa se bata. Doar daca sunt de acelasi gen se bat, in special masculii... poate nu iai verificat bine. Daca nu, atunci poate are Searcher dreptate se inmultesc.