| danidobrei a întrebat:

Hei TPU am cumparat un telefon vodafone 555blue si am inserat in el o cartela orange si imi cere un cod. network kei. asa scrie si nu stiu ce cod trebuiue sa introduc. dau funda la cel care stie.

Răspuns Câştigător
| Cristi_1137 a răspuns:

Este codat. Nu poti folosi decar Vodafone, sau du-te la un centru GSM sa il decodezi. costurile sunt variate. in rest acel cod de care zici tu este unic si numai in centrele acestea specializate sau in comenzi pe internet poate fi gasit insa eu recomand centrele happy, nu cred ca este mai mult de 40 lei. Succes in continuare