| Adorjan8 a întrebat:

Astazi am achizitionat un s3 si e decodat..am taiat din cartela ca sa se potriveasca si cand introduc cartela in telefon cere "Network acces password". de unde gasesc aceasta parola a retelei? precizez ca am cartela Orange. si cat mai urgen pentru ca nu vreau sa il duc la service daca se poate face usor.

8 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, factura si certificatul de garantie, intr-un Orange Shop, pentru a verifica telefonul. Acest telefon iti cere codul de decodare al telefonului.

O zi buna,

Orange Helper

| Adorjan8 explică (pentru OrangeHelper):

Si daca nu am factura si certificat il duc degeaba la orangeshop?

| HardCore7750 a răspuns:

Nu trebuia sa o tai laughing

| Adorjan8 explică (pentru HardCore7750):

Toata lumea duce cartela la un service si taie din ea doar bucata aia care are pe spate firele alea unde se stocheaza numerele..deci am facut bine..ideea este ca imi cere o parola de retea.

| HardCore7750 a răspuns (pentru Adorjan8):

Atunci, trebuie parola, du-te la service si zii sa te ajute
O zi buna

Răspuns utilizator avertizat
| MalusDacus a răspuns:

Este o cartela speciala, mai mica cum dracu sa tai cartela laughing)