| Iuliana_Micsunica_1973 a întrebat:

:* Please help me. worried Am cumparat de la Vodafone un telefon la liber si cand bag cartela de Orange imi cere "cheie retea". Ce cod trebuie sa introduc? Ce trebuie sa fac?! Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Ananasec a răspuns:

Odata ce e telefon de la Vodafone nu ai cum sa iti bagi o alta cartela de Orange/romtelekom sau altceva. Iti cere cheie retea, adica trebuie sa-l duci la decodat tot la Vodafone

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înseamnă că telefonul era CODAT pe Vodafone, NU era "la liber"!

Trebuie să mergi cu telefonul + Factura + C.I. la magazinul de unde l-ai cumpărat şi, dacă l-ai plătit integral ( deci, NU era "la ofertă"/subvenţionat ), atunci TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT!

Vezi detalii la linkul :
http://www.djbrain-mobileuniverse.blogspot.ro/......or-in.html

Toate cele bune.

| dorinnnn a răspuns:

O poti rezolva doar prin un service Vodafone. Telefonul fiind luat de la Vodafone este codat pe Vodafone.happy