| LucaAdina a întrebat:

Am legat o strânsă prietenie cu un băiat de aproape 3 ani. Ne înțelegeam ca frații și mereu ne spuneam totul. Intr-o seara am mers in oras si ma enervasem pentru ca m-a lăsat singura cu o prietena, ea a început să vorbească cu un tip si el a plecat sa se vada cu o tipă. Pe prietena mea a dus-o acasa, apoi a vrut sa mergem la un suc cu niste prieteni de ai lui, dar i-am zis sa ma duca acasa. Cand am ajuns la mine, nu am vrut să mă dau jos si i-am spus "acum te enervez si eu pe tine cum ai facut tu cu mine, nu vreau sa cobor!". Lui îi era somn si m-a tot rugat. Până la urmă se pune cu capul in poala mea si se face ca adoarme. A văzut că nu fac nimic, a început să mă muște de spate, de braț si de gât, iar eu l-am agățat foarte tare pe mâna ca sa ma lase in pace. In joaca zicea ca imi da una peste fatalaughing iar eu cum aveam nervi, am incercat sa i-o întorc, dar ma ținea de mâini. La un moment dat ma sărută brusc. A durat cam 5 secunde sau mai putin. L-am împins si i-am zis "ce a fost asta?".El a zis ca vrea sa ramana intre noi doi ce s-a intamplst si sa jur ca nu mai spun nimănui. Eu am început să plang in hohote si el m-a luat în brate. Nu am mai apucat să vorbim despre asta pentru ca a venit prietenul lui si el nu stia nimic despre asta (nici nu trebuie sa stie).L-a mințit ca plângeam pentru ca nu a ramas cu mine.
Să continui să vorbesc cu el ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic? El a spus că a facut asta ca sa plec odata. Oare simte ceva pentru mine si ii e frica sa-mi spuna? Sau poate e doar atracție fizica sau obișnuința. El are iubită, dar umbla după altele. Nu as vrea sa fiu impreuna cu el pentru ca stiu mult prea bine si mult prea multe despre "relațiile" lui. Ce ar trebui să fac? Eu una tin foarte mult la el si nu as vrea sa nu mai vorbim la un moment dat pentru ca, chiar daca am încerca să fim impreuna, probabil ne-am despărți la un moment dat si nu am putea rămâne la fel(deși mi se pare ireal gândul asta, la fel ca si acel sărut. niciodată nu m-as fi gandit la asta). Adevarul e ca tin la el si a fost mereu langa mine, nu vreau sa-l pierd.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Voi aveți ceva de împărțit, o posibilă viață în doi în viitor.
O asemenea relație se construiește din mici întâmplări ca cea de mai sus.
De exemplu, el a pus capul în poală, asta a fost o modalitate de a se apropia mai mult de tine. Mușcăturile au fost o joacă puțin cam dură, după care urmează sărutul. Cu sărutul a transmis ceea ce nu putea să spună în cuvinte, și anume că ar vrea să fie împreună cu tine. Te-a luat în brațe, altă dovadă de dorință de intimitate. A dorit să nu spui la nimeni, căci împreună cu tine, a trăit o clipă de fericire, chiar dacă a fost mai ciudată.
Să continui să vorbești cu el, să vă întâlniți. Doar așa poți să îl câștigi pentru tine.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă el are prietenă iar tu spui că nu vrei să fii cu el de ce te agiți?
Lasă-l în pace.

| EGGc a răspuns:

Zic sa te comporți de parca nu s-a întâmplat nimic, daca chiar vrea ceva de la tine se va enerva si va zice ceva. Eu am un prieten foarte bun de 6 ani, ma gandesc ce as face daca as fi in locul tau. Eu sincer i-as da una si as începe să râd de el laughing). Apoi m-as comporta normal si m-as bucura de toate momentele in care s-ar enervalaughing), ar fi mica mea răzbunare.