| AnaM19 a întrebat:

Am nevoie de cat mai multe sfaturi! Pai, cea mai buna prietena a mea( ne cunastem de 3 ani si ceva) are un iubit( ea 14 el 16), sunt de 6 luni impreuna.La inceput parea un baiat de treaba dar acum el ii spune ei sa nu faca diverse lucruri si e foarte enervant : Nu o lasa sa poarte ce vrea ea( fara colanti si bluza decoltata), ii controleaza FB, telefonul,( nu are voie sa vorbeasca cu baieti sau sa aiba la prieteni baieti, i-a sters vechiul cont de FB), ii jigneste prietenii, nu are voie sa mai iasa afara de cat cu el, nu mai are voie sa vorbeasca cu verii ei si nu il suporta pe fratele ie mai mic, nu o lasa sa mearga la doctor si o face proasta. Si multeeee alte motive. Mai are putin si ii zice ca nu mai are voie sa vb cu mine tongue. O controleaza dupa ce a iesit de la scoala, o suna, si in timpul orelor la fel si daca nu iii raspunde la mesaj dupa 2 min, cand ajunge acasa incep sa se cearrta.
Ea mi-a zis sa pun intrebarea asta pentru ca si mama ei si multe alte persoane ii spun sa nu mai fie cu el. El cica o iubeste, iar ea il iubeste mult de aia nu vr sa se desparta de el.
Acumnu stiu. VOI CE PARERE AVETI despre baiat >?

Răspuns Câştigător
| Greenscarf26 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, este ceva pueril, la care dupa cativa ani ii va parea rau pentru ca acel baiat ii va controla viata si sa fim seriosi la 14 ani nu e o iubire atat de adevarata, stiu cum e fiindca am trecut si eu pe acolo si toti trecem insa, la varsta ei trebuie sa-si traiasca viata, sa se bucure inca de copilarie! As ca draga mea, sfatuieste-o si mai bine sa se indeparteze!

3 răspunsuri:
| Sophieeeeeee a răspuns:

Daca nici macar mama ei nu are un cuvant de spus. Mna. Spune-i ca e viata ei si daca ea asa vrea sa-si traiasca viata, sa o faca. Ea e singura care poate spune " Stop" nu tu, nu altcineva.winking

| ionutalex13 a răspuns:

Parerea mea e ca baiatul acesta este posesiv.relatia dintre doua persoane nu se bazeaza pe control ci pe respect iubire si multe altele cum ar fi libertatea.nu trebuie niciodata ingradita libertatea unei persoane.nimeni nu are acest drept

| Florinsffwfwfsfgrhj a răspuns:

Pai el este foarte gelos, nu stiu cum il suporta, o jigneste nu o lasa la doctor ala este un salbatic si o controleaza, am un sfat sa se desparta de el cat mai repede, parerea mea!