| mada225 a întrebat:

Hei TPU am nevoie de un mare ajutor! cum ati invatat voi eseurile pentru bac la romana ca eu am incercat orice si nu reusesc va rog sa ma ajutati sad sad sad sad

7 răspunsuri:
| GreenBubble a răspuns:

Tu incerci sa le inveti mot a mot? laughing
In principiu trebuie sa stii foarte bine despre ce este vorba, cateva opinii ale criticilor si sa reusesti sa faci eseul pe loc, daca stai sa le inveti pe toate mot a mot nu stiu ce o sa iti iasa...
Invata ce este mai important de la fiecare, tema, motive si alte lucruri de genul si fa eseurile singur/a happy

Take care!(^_^)

| Ceva123 a răspuns:

Nu trebuiesc invatate.Ele au o schema anumita care daca tot scrii si repeti o retii.Depinde ce fel de eseu. ( argumentativ, caracterizare, relatia intre doua personaje, tema si viziune etc)

| mada225 explică (pentru Ceva123):

Daca se poate vreau si eu o schema pentru fiecare happy ca sunt praf :I la romana

| Ceva123 a răspuns:

E mult de scris daca nu te superi poti sa-mi dai e-mail/fb?

| djlukass a răspuns:

Nevoia te va face sa intelegi ca ai nevoie de ele si trebuie sa le inveti. Cand o sa dai gresi cel mai probabil o sa realizezi ca ar fi trebuit totusi sa pui accentul pe "i".