| Rozalia2001 a întrebat:

am nevoie de un sfat...sunt cu un baiat si baiatu cu care am fost inaintea lu asta ma place INCA.si a inceput si mie sa imi placa iar de el.si nu stiu ce sa fac.sa raman cu asta cu care sunt sau sa fiu cu celalalt?

Funda

7 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Gandeste-te bine daca chiar iti place. Vezi ce avantaje ai cu unu ce avantaje ai cu celalalt si idem la dezavantaje. Daca te vei grabi ii vei pierde pe amandoi, asa ca lasa inima sa faca toata treabawinking

| klary a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii mai hotarata atunci cand te desparti de cineva, ca sa nu mai apara "a inceput sa-mi placa iar de el". Esti micuta inca probabil iar sfatul meu este sa nu te uiti inapoi niciodata, viitorul tau e inainte. pupici

| Rozalia2001 explică (pentru klary):

Multumesc de sfat...si am 11 ani dabea impliniti.

| klary a răspuns (pentru Rozalia2001):

Nu crezi ca ai inceput prea repede asa - zisa viata amoroasa, ai destul timp inainte pentru baieti si parerea mea cu cat esti mai inaccesibila cu atat vei fi mai curtata, Stiu ca e o prioritate pentru fetele din ziua de azi dar in viata fiecare vrand nevrand suntem catalogati drept frumosi, urati, desfranati, mincinosi...etc. ma gandesc ca daca tu acum la 11 ani ai deja relatii ma rog mai apropiate cand vei vrea sa te implici intr-adevar intr-o relatie serioasa iti va fi mai greu din cauza prejudecatilor. Dar cu mama ta ai incercat sa vorbesti? sau ea nu stie de relatiile tale? eu sper ca nu te-am suparat dar cred ca m-am facut inteleasa. Oricum asta e doar un sfat.tii sau nu cont de el.tu stii. Apropo din ce oras esti?

| crisa17angel a răspuns:

Daca ai fost cu acel baiat, inainte de actualu,. inseaman ca sti ce poate, dar sa stii ca "Cine te raneste nu te iubeste cu adevarat, iar cei care te iubesc, nu o sa te raneasca"

| AfinaIonescu111 a răspuns:

Cu primul