| anutza950 a întrebat:

Credeti ca e normal sa imi placa un baiat cu 2 ani mai mic?
eu am 16
el-14
dar nici nu seamana a 14 ani din toate punctele de vedere.
el tot ma place, chiar mi-a zis'o.
nu stiu ce sa fac.Sa il evit?

7 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

E normal de ce sa nu fie dragostea nu are varsta si eu am 14 si el 16 si il iubesc stie si el pe mine dar noi 2 trebuie sa ne cunoastem si daca il iubesti nu il evita incearca sa faci ceva cu asta sa iti pese de asta doar daca il iubeste daca nu spune-i cu frumosul fara sa il ranesti ca nu poate exista ceva intre voi nu ca e mic ci pentru ca nu il placi deci nu e nimic anormal sa placi un baiat cu 2 ani mai mic decat tine e ceva ce se numeste pur si simplu iubire ca ea apare atunci cand nici nu te astepti mai putin :d funda?

| MadQueen a răspuns:

Sti cum se zice, iubirea nu tine cont de varsa happy
Sincer mie intotdeauna mi-a fost greu sa inteleg cazurile in care fata e mai mare ca baiatul de diferenta intre indragostiti e de vreo 15 ani laughing Si asta pentru ca probabil nu am fost pusa intr-o situatie asemanatorare niciodata... happy
Intre voi doi oricum nu este o distanta foarte mare...
Intotdeauna am incurajat oamenii sa decida ei insisi in functie de sentimentele pe care le au nu dupa ce zic alti. Intotdeauna vor fi oameni rai si barfitori care vor comenta sau care vor aduce remarci. Niciodata nu le vei face pe plac tuturor.
Draga mea, daca tu ai cu adevarat sentimente puternice pentru el eu zic sa i dai o sansa.
Insa inainte sa i te arunci in brate asigurate ca e cu adevarat un baiat bun care te respecta si care te iubeste si nu te lasa orbita total de fiorul iubiri.
Atata timp cat intre voi va exista respect, intelegere si iubire eu nu vad nimic gresit in asta, insa ai grija ca la varsta asta cam colcaie hormonii prin baieti si sa nu cumva sa faci o tampenie doar fiindca el iti cere happy
Mult succes si daca veti ajunge sa fiti impreuna sper sa aveti o relatie frumoasa si fericita. Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa asa, fi fata isteata ca aia mai mici in varsta decat fata sunt mai tolomaci kiss

| Leutzbv a răspuns:

La mine nu a fost deloc o problema diferenta de varsta. Eu sunt cu 5 ani mai mic decat sotia mea si ne intelegem foarte bine, avem doi copii pe care ai iubim, asa ca nu as asculta neaparat de sfatul lui @Mordedor sau @benga94. Fara suparare baieti!

| benga94 a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de treaba ta! Tu la 16 ani te uiti dupa copii mai mici ca tine? fa-ti unu de 16 ani sau mai mare cu 2-3 ani, nu mai mic, acum poate nu ti se pare ca e rau dar mai tirziu cind vei creste o sa spui ce ai cautat doamne cu toti dracii.

| Şannel a răspuns:

Nu conteaza varsta, daca e atractie reciproca de ce sa-l eviti. Daca va simti-ti voi bine lasa-ti varsta de-o parte!

| Dia0104 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa-l eviti. Daca va placeti unul altuia ar trebui sa comunicati mai intii, sa va cunoasteti treptat si timpul va arata totul. Parerea mea!