| DaianaEsmeralda234 a întrebat:

Buna seara TPU. As avea nevoie de un sfat, deci sunt la liceu si am iubit care e de o varsta cu mine insa el e plecat in strainatate, noi de la un timp am inceput sa ne racim unul de celalalt si mie a inceput sa imi placa de un alt baiat si nu stiu ce sa fac, deci intr-un fel mai tin si la iubitul meu, dar si de tipul asta imi place. Am nevoie de un sfat, cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Katie1356 a răspuns:

Se intampla adeseori ca din cauza distantei, sentimentele fata de cel plecat sa se estompeze, iar tu sa cauti apropiere fata de cineva ce este langa tine, pe care il poti vedea mult mai des decat pe cel plecat.
V-ati distantat, fiecare are activitatile sale. E normal. Daca iti place de alt baiat, discuta cu actualul, explica-i situatia, spune-i ca nu poti face fata unei relatii la distanta si ca preferi sa va despartiti decat sa va raciti usor usor si sa il inseli sau sa te insele.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa lucrurile cu bun simt si seriozitate, incheind o relatie, care nu mai functioneaza si apoi te muti in alta relatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atâta timp cât nu ai promsiuni și obligații, legăminte cu cel de departe, ai nevoie de un iubit lângă tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu poți umbla cu amândoi în același timp.