| WhoAteMyNandos a întrebat:

Hei TPU am nevoie urgent de niste sfaturi pentru ca nu am cu cine sa vorbesc, chiar nu stiu ce sa fac. Pot sa incep prin a spune ca "mama" e o CURVA de ultima speta, mi-e si rusine ca ii spun mama si ma bucur ca nu seman deloc cu ea. Fara ca ea sa stie am intrat pe contul ei de facebook si sa vezi ce-am descoperit straight face Ea vorbea cu vreo 3-4 barbati, doi din ei maritati, cu care folosea cuvinte "deochiate" si-si dadeau intalniri unde aveau sa "discute". Am ramas pur si simplu socata si m-am dus pur si simplu si i-am spus direct ca stiu ce face si mi-e rusine cu ea. La inceput s-a facut ca nu stie dupa ce vorbesc si dupa am facut-o sa dea cartile pe fata. A inceput sa tipe la mine si sa ma faca sa ma simt vinovata, ca am intrat pe contul ei. Si ma bucur ca am facut-o si am descoperit ce jigodie este. Sa nu mai spun ca mai avea putin si ma lua la bataie, cum face mereu cand o contrazic chiar si atunci cand am dreptate. Ca si cum ar fi fost vina mea ca ea se duce si se... straight faceNici nu stiu ce sa fac, cu cine sa vorbesc. Mentionez ca "tata" este plecat din oras iar ei sunt in divort, dar NU sunt inca divortati. Plus ca nu ma inteleg prea bine cu el. Nu mai am frati/surori...

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

E aiurea situatia, dar nu prea ai ce face. Incearca doar sa treci cu vederea si sa traiesti cu asta, pana vei putea face ceva. Poate faptul ca i-ai spus ca stie ce face ii va pune niste semne de intrebare si se va gandi mai bine ce exemplu iti ofera... Oricum, tot ce poti sa faci acum este sa iti cauti propriul drum in viata, cat mai departe de astfel de "modele".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Welcome to the LIFE.Trebuie sa inveti sa treci peste.Sa nu depinzi de altii.Cel putin pe mine ma ambitioneaza chestiile de genul..Nu stiu ce sfaturi ar trebui sa iti dau..nu am trecut printr-o situatie de genul.Ahm.Okei.Sa zicem ca.cel mai bine e sa o lasi in pace..asta isi doreste.E problema ei.Sti cum e..Curvele raman curve etern.Iti doresc numai bine si decizii inteligente.big hug happy

| neverlikeme a răspuns:

Complicata situatie! sincer mama ta chiar a vorbit asa cu acei barbati? si mai erau si casatoriti? intr-un fel ai dreptate... nici eu nu as mai vorbi cu mama daca mi-ar face asa ceva! adica parintii tai nu sunt inca divortati.ar nu inseamna ca l-a inselat pentru ca oricum nu se mai intelegeau. nu imi vine sa cred ca a vrut sa te si i-a la bataie sad...eu spun sa ii arati ca agresit! ignorarea este cea mai grea pedeapsa. dar totusi este mama ta! succes si sincer chiar nu stiu ce pot sa iti spun.happy