| ykow25 a întrebat:

am o intrebare chiar stupida dar nu stiu ce sa mai fac.Azi am fost la soala si pentru ca nu am facut ora de muzica am stat in sala de festivitati si ne-am scris fiecare la ce a vrut si...cand am ajuns acasa(ma rog, mai tarziu dupa vreo 3 ore) am constatat ca imi lipsesc cartea si caietul de romana.Am cautat peste tot prin casa, desi eram sigura ca le-am avut la scoala. M-am dus inapoi la scoala si am cautat in sala de festivitati, la mine in clasa si am si intrebat o femeie de serviciu, dar nimic.Nu stiu ce sa ma mai fac si parintii imi sar in cap.Incerc sa-mi amintesc unde am pus-o dar nu stiu.Stiu doar ca atunci cand am plecat nu era nimic pe masa.Am sunat colegele, dar nu au vazut-o.In scoala avem camere video, dar nu cred ca le-ar derula inapoi pentru cartea mea.Ajutor...sincer nici nu stiu cum ma puteti ajuta, dar vreau sa-mi recapat cartea si caietul pentru ca e o gramada de materie acolo si imi pare rau ca am fost cu capul in nori, dar nu mai am ce sa fac acum

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta in toate compartimentele ghiozdanului,in toate cartile(poate l-ai pus intr-o carte-caietul),uita-te in dulap-poate ai fost adormita si l-ai pus acolo-,cauta pe sub birou-in casa,la scoala,in sala de festivitati-,suna toti colegii si pune-i sa verifice ghiozdanele lor sa vada daca nu ti-au luat din greseala caietul si cartea-asa am patit eu o data-,gandeste-te daca nu ai dat caietul unei colege sa-si copie lectia sau tema si cartea profesoarei, cauta prin sertare, si tot ce gasesti! spor!
funda?big grin