| SissiStefi a întrebat:

Am o întrebare în legătură cu profilul mate-info. Se face multă geometrie?
Sunt clasa a 8a şi mă gândeam să aleg acest profil pentru liceu pentru că îmi place algebra şi chimia. Fizica o înţeleg, dar nu mă pasionează.
În examen la mate am greşit doar la cele două probleme de geometrie de la subiectul 3. Am făcut toate exerciţiile de algebră perfect.
Aşa că, să aleg mate-info sau să mă orientez către un alt profil?
Mă gândeam că dacă nu mă duc la mate-info să optez pentru economie. E bun acest profil sau nu merită să-l alegi?

1 răspuns:
| GuUumitza a răspuns:

Da, da faci geometrie si e putin mai dubioasa, dar daca inveti constiincios de la inceput si pana la sfarsit o sa fie binebig grin