| littlethings23 a întrebat:

Hei TPU, am o mare problema: la scoala 2 colege nu se prea suporta intre ele. Eu vorbesc cu amandoua la telefon, si se barfesc una pe alta in ultimul hal. La sport am stat pe banca cu Diana, si cu inca o colega, iar colega aia, i-a spus Diana tot ce a zis Andreea despre ea, si Diana m-a luat si pe mine la intrebari, dar eu nu i-am spus nimic, si la ce orgoliu mare are, acum vrea sa se razbune pe Andreea. S-a dus la un baiat din scoala, de care ii place Andreei si i-a spus sa se dea la Andreea, si dupa sa o faca de ras, si ala ca boul a acceptat. Acum nu mai stiu ce sa fac: sa tin cu Diana, sa ii spun Andreei, sau sa nu ma bag si sa le las sa se certe? Oricum nu prea le plac foarte mult, dar si pe mine ma cheama Diana, si nu am chef sa ma confunde lumea cu aia, pentru ce a facut.Si daca astea o sa se certe o sa zica amandoua ca sunt de partea lor, si o sa pic si eu in cearta, deci voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

De ce nu se suporta? Spune-le sa isi vada amndoua de treaba lor si sa nu se mai certe. Si poti vorbi cu amandoua, dar daca sunteti toate 3 in aceeasi clasa nu vorbi cu niciuna ca sa nu se inteleaga gresit ca vorbesti cu una mai mult si cu cealalta mai putin, vorbesti cu ele cand nu sunt impreuna.

7 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Lasă-le să se certe, nu trebuie să te bagi. Dacă vrei neapărat poţi să "organizezi" o împăcare între cele două.Le chemi în acelaşi loc. happy

| littlethings23 explică (pentru Karinakari99):

Nu s-ar impaca nici daca ar venii sfarsitul lumii.

| Public22 a răspuns:

Draga mea, cel mai bine ar fi sa nu te bagi in cearta lor, mai bine iti faci alte prietene care sunt mai putin nebune decat acele fete. Nu le mai lua in seama.

| TequilaG a răspuns:

Spune-le sa nu se mai certe asa aiurea. Apropo, cred ca mai bine i-ai spune Andreei tot ce se intampla.

| BellaVampire a răspuns:

Buna!
Mai bine i-ai spune Andreei ce vrea sa ii faca Diana!
Apoi, cand poti sa le aduci in acelasi loc spune-le ca nu sunt perfecte si ca gresesc si ele si vorbeste cu ele. Adica moptivul de la care au inceput sa se certe si ceea ce crezi tu, spune-le cum le vede lumea si ce parere are despre ele!
Succes! happy

| littlethings23 explică (pentru BellaVampire):

Daca ii spun Andreei, ea o sa se duca la diriginta, si apoi o sa fie si mai rau.

| RuxyyyyyyTha a răspuns:

Lumea nu are cum sa te confunde cu fata aia pentru ca va deosebiti la caracter.Ar trebui sa incerci sa le impaci. daca pot nu vor sa cedeze lasa-le in pace... daca tot nu le suporti nu are rost sa te bagi intre ele pe urma ele o sa se inteleaga bine si pe tine nici nu o sa te mai bage in seama! Iti spun din proprie experienta! :* Succes :X