| Steffani a întrebat:

Hei TPU happy Am o mica problema :-s Eu si prietena mea cea mai buna nu prea ne mai intelegem, tot timpul pare ca vrea sa para mai buna ca mine, si parca vrea sa ma faca pe mine sa ma simt inferioara ei. Se lauda singura si ma enerveaza, sau imi doresc eu cv si nu pot sa-l obtin (pentru ca nu ma lasa parintii sau altceva) si ea il obtine si-mi face in oftica lucru care ma calca pe nervi. nu stiu daca conteaza zodiile dar eu sunt pesti si ea fecioara. Prietenele imi spun ca exagerez eu dar am inceput sincer sa nu o mai suport. Ce sa fac? Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

E nasol cand apare invidie intre prietene. Daca o tine asa s-ar putea sa te sufoce si sa te indepartezi incet incet de ea. Intrebarea e, tu nu simti acelasi lucru fata de ea? Ma refer ca spuneai ca ea obtine mai usor anumite lucruri de la parinti decat tine. Incearca sa reevaluezi relatia cu ea. Pune in balanta partile pozitive si cele negative si vezi care domina. Daca tii la ea si o vezi prietena pentru mult timp in viitor, va trebui sa accepti felul ei de-a fi. Daca simti ca felul ei de-a fi te deranjeaza, te sufoca, nu vad ce prietenie ar putea fi intre voi.Prietenia trebuie sa fie sincera, sa va bucurati impreuna de anumite lucruri, sa va bucurati una de reusitele celeilalte si sa va intristati pentru problemele celeilalte.O prietenie bazata pe invidie, gelozie, laudarosenie mai mult decat trebuie, nu e o prietenie sincera.Ai putea totusi sa vb.deschis cu ea si sa-i spui ce te deranjeaza, macar din reactia ei vei vedea daca merita sa te mai complici.

| Steffani explică (pentru Mareacluj):

Ai dreptate, dar mi-e greu sa vb deschis cu ea pentru ca nu prea intelege si e capoasa. Avem momente in care suntem cele mai bune prietene si nu putem trai una fara alta si momente in care nu stiu cum sa scapam mai repede una de alta. O sa incerc sa vorbesc cu ea si sa vedem ce este de facut :* mersii de ajutor :X

2 răspunsuri:
| Alexis1999 a răspuns:

Ignor-o,nu te mai baga cu ea, o sa te indepartezi usor, usor de ea..nici eu nu imi mai suport prietena, este o copiatoare si vrea sa fie tot mai buna dacat mine.
Incearca sa nu te mai bagi in seama cu ea. happy
Funda?