| Cαmeℓiα a întrebat:

Hei Tpu...am o prietena care poarta ochelari si toti rad de ea.Ea este foarte frumoasa, dar nu intelege asta si mereu cand cineva rade de ea pune la suflet.Nu mai stiu ce sa fac..eu mereu ii spun sa nu mai puna la suflet, dar nu ma asculta.

5 răspunsuri:
| Meow15 a răspuns:

Nu cred că râd din cauza ochelarilor, râd doar ca să o facă pe ea să sufere. Spune-i să nu-i mai bage în seamă şi până la urmă se vor plictisi si nu vor mai spune nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Port ochelari de la 14 ani si absolut nimeni nu zis nimic, si mie chiar imi place cum imi sta cu ei. sunt niste idioti copii in ziua de azi

| AnaMariaJRock a răspuns:

Stiu cum e sa rada de tine eu port ochelari de la varsta de 4 ani... Ma rog eu m-am obisnuit si nu imi mai pasa de ce zic ceilalti, continua sa o incurajezi si sa ii explici ca nu conteaza ce zic ceilalti despre ea ci ce crede ea despre sine insasi.

| Anonima3562 a răspuns:

Ei rad pentru ca sunt prosti. Si eu port ochelari de vedere si nu imi pasa ce zic ceilalti, macar eu o sa vad bine. Asa sunt majoritatea imbecililor, rad de altii. Stiu persoane care isi doresc sa poarte ochelari, dar nu trebuie si isi iau ochelari fara dioptrii. Spune-i sa nu mai bage la suflet niste natarai, ca aia in viata nu o sa ramana decat cu barfa si caterinca.

| Daniellllla a răspuns:

Salut! Sai spui ca este frumoasa asa cum e si daca cineva ride de dinsa sa nu se uite la ei, sunt prosti.Tu incurajeaz-o mai departe indiferent de ceea ca cineva se ride de dinsa!