| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am o problema...
Astazi am chiulit impreuna cu 4 prieteni de la prima ora de franceza. Pana sa vin eu, ei isi cumparasera un pachet de tigari Kent Convertible, si ma asteptau pe banca in curtea liceului. Am venit si eu, si ne-am dus intr-o scara de bloc. Am stat acolo o ora, si apoi am plecat. Peste aprox. 10 minute dupa ce iesisem din bloc, l-am rugat pe cel mai bun prieten (cu care m-am imprietenit in ziua in care dadeam examenul pentru bilinv-engleza pentru admiterea la liceu care era prin iunie) sa-mi dea si mie o tigara, ca la el era pachetul, si mi-a spus sa am rabdare ca ajungem intr-o scara si fumam acolo, ca noi mai chiuleam inca o ora. Cel care cumparase din banii lui pachetul de kent convertible l-a rugat pe prietenul ala al meu sa-i dea pachetul inapoi, si ala i-a zis "date-n... mea ca nu-ti dau nimic". Eu i-am zis lui sa-i dea pachetul de tigari inapoi ca el nu dadu-se niciun ban, s-a enervat si mi-a zis "da' de unde stii tu ma ca nu am dat nici-un ban? vezi ca am pus si eu 5 lei, daca nu-ti convine du-te la liceu, oricum nu-ti mai dau nici-o tigara.". N-am preferat sa ma duc la liceu, ci sa mai stau cu ei. Apoi, ca sa-mi faca el mie ciuda, a intrebat "care vrea ma niste tigari?", eu atunci l-am refuzat ca sa nu-i fac pe plac. Ei au fumat si eu m-am uitat la ei (mda...). Bun, intram noi intr-un bloc si chemam liftul ca sa fumam la ultimul etaj (ca deh, afara era frig). Cand ajunge liftul la parter, face el "doar noi 3 intram, tu poti pleca la liceu.". Atunci m-am enervat cel mai tare si i-am zis "bine ma, asa o sa-ti fac si eu, pa." si am plecat nervos spre liceu. Cel mai tare ma deranjeaza ca eu am pus de fiecare data mai multi bani pentru tigari, in timp ce el n-a venit niciodata cu bani, si totusi eu l-am lasat sa fumeze din pachetul meu. De azi dimineata n-am vorbit toata ziua cu el la cat eram de nervos, si cand a venit a treia ora a zis "Glumeam ma stai linistit" dar eu nu l-am bagat in seama.
Voi ce ati face daca ati fi in locul meu?

Răspuns Câştigător
| cooki a răspuns:

...e o prostie sa va certati doar din acest lucru. daca va numiti "cei mai buni prieteni" comportati-va ca atare. daca ti-a facut asta, inseamna ca nu te considera asa:d ai mai multa grija cum iti alegi prieteniihappy

P.S: lasa-te de fumatbig grin

1 răspuns:
| inteligenta a răspuns:

1.sunteti prosti deoarece nu este bine sa chiuliti 2.lasa-te de fumat ca o sa mori mai repede3.nu mai merge cu ei deoarece sunt niste prosti deci mai bine ia-ti singur un pachet de tigari funda please?