| 9a7ba a întrebat:

Salut, eram singur in fata unui bloc din cartierul meu, nu faceam galagie, eram pe telefon si fumam o tigara. Eram acolo ca sa nu ma vada cineva cunoscut ca fumez si apare la geam un domn si imi spune sa plec. El statea la etaj, eu aveam castile si nu l-am auzit prima data apoi a mai venit o data si a tipat la mine si am intrebat daca il deranjez cu ceva si apoi m-a stropit cu apa si recunosc, dupa m-am enervat si l-am injurat. Acum am vazut multi care fumeaza la scari si nu se plange nimeni dar vreau sa stiu daca el avea voie sa faca asta si daca imi iau amenda sau ceva mai ales ca am vorbit urat dupa si i-am spus ca-l prind singur (eram nervos) si m-a vazut si lumea de langa.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate il deranja fumul se tigara? Totusi e penibil cand cineva apeleaza la metoda respectiva. Dar nici tu nu esti mai breaz pentru ca ai inceput sa injuri ca ultimul needucat. Data viitoare vei sti mai bine unde poti fuma in liniste si unde nu.

Era si in cartierul meu o femeie care mereu arunca apa de la balcon, ca sa nu se mai joace copiii la parter sub fereastra ei.Asta ar trebui sa spuna multe despre necesitatea spatiilor verzi si a celor de joaca pentru copii (nu, nu cotetele alea cu gard inalt, de 4x4 metri).

| sammie a răspuns:

Nu, dacă ai sub 18 ani cel mai probabil le va spune parintilor tai ( daca te cunoaste ), nimic mai mult. Incearca sa-ti controlezi furia asta ca se poate ajunge la alte lucruri mai grave. Pur si simplu plecai si gata, era mai simplu si mai usor.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cred că de prima oară trebuia să pleci de acolo dacă vedeai că nu ești dorit.
Cine știe și ce probleme sau ce le-a enervat pe domnul respectiv, la bătrânețe oricum corpul și mintea nu îți funcționează ca la tinerețe, iar cât despre înjurat, tot nu consider ca a fost un gest frumos, până la urmă cred că trebuie să fumezi în locurile special amenajate pentru asta.

| 9a7ba explică (pentru Alexia999997777777777777):

Stiu ca nu a fost un gest frumos dar pe moment eram enervat dupa ce am plecat mi-am dat seama ca am fost tampit mai ales ca era lume prin jur si l am injurat de mortii mamei lui si am spus te prind singur fraiere chiar daca probabil imi luam bataie daca cobora dar eram obosit ca am niste probleme cu somnul si cand nu dorm destul ma simt beat si m-a enervat faptul ca a aruncat cu apa pe mine

| VadimIvanov a răspuns:

Puteai sa pleci și gata, de ce ai stat să îl înjuri?