| DudeYouGotMe a întrebat:

Heii.Deci,uite care e problema, e un baiat de care imi place de doi ani,la inceput el a aflat ca il plac insa,cumva,am devenit prieteni, ne intelegem foarte bine, el crede ca nu il mai plac si e cu 4 ani mai mare decat mine.Nu stiu ce sa fac, mi-e frica ca daca ii spun ca il plac se va departa, insa e foarte greu sa petrec timp cu el avand in vedere toate astea si mi-as dori sa ii pot spune.Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cel mai bine sa ii spui. El este matur, intelege lucrurile altfel. Exista o posibilitate sa se departeze, dar e foarte mica. Fie ca te va accepta, fie ca va fi ca inainte. Daca stai sa te gandesti un pic, nu ai nimic de pierdut. Daca nu esti tu va fi alta si tot il pierzi.

| Clarity a răspuns:

Ai putea sa ii spui, dar trebuie sa iei in considerare ca s-ar putea indeparta, depinde ce persoana ii si cu ce principii traieste. Ti-a aratat vreodata ca ar simtii mai mult pentru tine? oricat de mic ar fi gestu, ai avea o sansa sa iti raspunda inapoi cum vrei tu. Dar si daca nu a facut niciun gest, trebuie sa incerci, cel mai bun prieten a meu mi-a spus ca ma iubeste dupa 4 ani cand aveam prieten, daca imi spunea in timp poate era vreo sansa, acum ii pare rau in fiecare zii ca nu mi-a spus de la bun inceput. Eu zic ca nu poti sa ascunzi sentimentele ce le simti cu adevarat, tot timpu o sa fie sansa sa fii ranita dar macar stii ca ai fost sincera cu cealalta persoana si fata de tine ai facut ce o trebuit. Sper sa te ajutewinking.

| Sportfreak a răspuns:

Daca nu o sa vorbesti cu el despre sentimentele tale pentru el acum, atunci cand, si cand nu se va mai putea vei regreta amarnicsad vorbeste cu el cat timp poti.

| hdhdhf a răspuns:

Mai bine ii zici.nu iti ascunde sentimentele ca o sa traiesti o viata cu regrete.Cel mai bine este sa ii zici, nu ai cum sa continui sa iesi mereu cu el si sa il vezi...va fi dureror