| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Am si eu o intrebare legata de fizic.
In zilele de astazi lumea, si mai ales baietii, se uita la formele fetelor.Inteleg ca fetele cu forme sunt complimentate,dar cele mai plate ca sa le spun asa, ele de ce sunt jignite? Adica eu ca si fata ma simt uneori penibil cand mi se spune ca sunt plata, deoarece asta ma face diferita de celalalte fete...

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conform naturii, masculii pentru a perpetua specia, aleg formele cele mai sanatoase si mai aratoase. Este valabil in orice colt al naturii. Indiferent ca e floră sau faună.

| mihai69 a răspuns:

Eu îți spun sincer că sunt destui băieți care preferă fetele „plate" (și eu printre ei happy ); vorba aia: orice sac își are peticul.
Așadar, nu te teme, cu siguranță există un băiat care te apreciază așa cum ești - rămâne doar să vă găsiți unul pe altul. Și culmea! uneori te tachinează chiar cei care te apreciază („qui s'aime, se taquine" zice francezu'). Din păcate, la noi (și nu numai) e mai mult bullying decât apreciere în aceste măgării.
Ce să spun? Caută să nu mai pui la suflet, deși uneori batjocura devine greu de suportat și pentru un nesimțit, darămite pentru o fată mai sensibilă...
Vorbește eventual și cu un adult, dacă ai pe cineva care să aibă destulă autoritate asupra celor care te jignesc.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu trebuie sa asculti ce au de zis altii.E adevarat, o femeie cu forme e mai apreciata din punct de vedere fizic decat una slaba si fara forme.Dar din nou, nu asta e important.Sunt si barbati care prefera fetele suple.Nu esti obeza ca altele sa te plangi sau sa te simti prost din cauza asta.Sunt fata si as vrea sa fiu si eu supla, cu sau fara forme.Crede-ma,un baiat care stie sa aprecieze va sti ca esti diferita fata de altele.Cei care te jignesc sunt niste huligani fara viitor care umbla dupa panarame.Decat sa ai o astfel de persoana langa tine mai bine ai las-o dracu' de viata(scuze de exprimare).
Tu esti speciala si fi fericita pentru ca poti manca fara sa te ingrasi si sa fi frumoasa pentru cineva la fel de deosebit ca tine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii se simt mai bine cand jignesc pe altii. Soarta. Daca nu am avea idioti de genul lumea ar fi plina de papa-.lapte. Fete si baieti la un loc.

| Elsenior a răspuns:

De obicei persoanele care nu au ce arata sunt complexate de faptul ca nu pot oferi ce celelalte fete/femei pot sani, fund, etc. Nu toata lumea ( toti baietii in cazul nostru ) rezuma la forme, a ca mai casca gura, mai spala ochii nu poti sa faci nimic in legatura cu asta ca si fetele sunt la fel, conteaza ca in relatie sa se comporte ca atare happy ( parerea mea ).

| Amadagaa2 a răspuns:

De obicei baietii ce te jignesc ca esti slaba când trec pe lângă tine sunt genul ala de băieți nesimțiți, manelisti ii numesc eu, pe care sigur nu ii vrei lângă tine. Asa ca nu te stresa.