| DedeeAndreea a întrebat:

Hei TPU happy Am si eu o problema, cu care presupun ca se confrunta multe fete/femei:Imi cade parul(nu excesiv)dar sunt fete in clasa mea care au parul des si frumos! Ce imi recomandati sa fac ca sa nu imi mai cada chiar asa mult? Dau FUNDA si va multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| Hilde a răspuns:

Prima mea intrebare este, esti vopsita sau ai parul natural? Daca esti vopsita acesta este primul factor pentru caderea parului... daca esti vopsita renunta urgent la vopsea! pentru caderea parului si regenerarea acesteia si mai ales cresterea rapida, mi-a recomandat medicul cutia care o gasesti la farmacie "doppelherz substante vitale pentru par", mi-a intarit firul de par, mi l-a regenerat iar unghiile au devenit mai rezistente, doar o capsula pe zi trebuie sa iei.Cel mai bine este sa mergi la dermatolog si iti va face o analiza a parului si a scalpului si iti va putea recomanda ce este potrivit pentru tine.La inceput am urmat un tratament timp de 3 luni cu vitamine Extreme vit si sampon Alpecin cu cofeina.
Sper ca am reusit sa te ajut! (funda)