| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TpU!
Am si eu o problema.

Este vorba despre un baiat de care imi place. M-a condus aseara pana acasa si cand am ajuns, s-a oprit si m-a sarutat. Cand ne-am despartit, a vrut sa ma mai sarute o data si m-am ferit, dupa care am plecat in casa. Normal ca s-a suparat, doar ca eram timida.
Acum e oarecum suparat pe mine si nu-mi raspunde la mesaje si sincer ma simt prost pentru asta.
Cum as putea sa-l "impac"?
Ce sa fac ca sa-mi raspunda?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii explici situatia si aia e

| Violleta2022 a răspuns:

De ce te-ai ferit a doua oara?
Baiatul are dreptate, daca ai acceptat prima oara, a doua oara de ce l-ai refuzat? te joci cu el, s au iti bati joc de el?
Incearca sa fii serioasa daca vrei sa fii tratata cu seriozitate.
Cum il impaci?
La ce-ti trebuie sa-l impaci, odata ce iti bati joc de el?
Evident ca baiatul este suparat.
Nu prea poti afce nimic sa-ti raspunda, pentru ca suprarae lui este generata de comportamentul tau.
Probabil ca, de-i trece te va mai cauta, daca nu, alta!

| LadyRoses a răspuns (pentru Violleta2022):

Degeaba spui ca mi am batut joc de el.
S a comportat foarte urat, desi l am tot cautat. S a laudat tuturor
M am cam lamurit in privinta lui

| Violleta2022 a răspuns (pentru LadyRoses):

Nu-i nimic, asa inveti din greseli si pe viitor nu le mai repeti, ca sa nu ajungi in aceeasi situatie!
Apoi, daca tu consideri ca un pupat este comportament urat, din partea unui baiat, in masura in acre si tu ai acceptat, atunci stai prost cu judecatul fetita!

| Nemessys a răspuns:

Trebuie sa intelegi amandoi, ca tu nu esti obligata sa faci anumite lucruri doar pentru a nu supara pe altul. + ca daca nu va cunoasteti de mult timp sau nici macar nu sunteti impreuna, nu este o chestie obligatorie sa o faceti. Asa ca tu ai facut foarte bine ca ai refuzat, nu este vina ta, nu trebuie sa te simti vinovata dar trebuie el sa inteleaga. Daca vrea accepta, daca nu, asta este.

| Elena9328 a răspuns:

Sa i explici situația