| viviene2010 a întrebat:

Hei TPU happy Am trecut printr-o perioada mai dificila in care printre putinele persoane la care tineam au inceput sa ma umileasca, sa ma invinuiasca de foarte multe ori fara ca sa le dau vreun motiv anume. Am incercat intotdeauna sa las un loc de buna ziua dar am vazut ca tuatia asta persista si am decis sa stau singura. Ma focalizez doar pe facultate si nu mai am curaj vorbesc cu nimeni, pentru ca de fiecare data simt ca se va intoarce totul impotriva mea, Cum as putea face sa infrumusetez cat de cat aceasta singuratate?

Răspuns Câştigător
| Mario1oo1 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, la mine insa s-a terminat altfel, mai rau, as putea spune. Cred ca te-ai simti mai bine daca ai vorbi cu cineva, eventual un prieten, o prietena, amica, etc.

| viviene2010 explică (pentru Mario1oo1):

In general imi place s tin problemele pentru mine, daca as vorbi despre ce ma doare, oricum nu m-ar asculta nimeni. Plus de asta majoritatea persoanelor care le-am considerat amice nici macar nu nu mai vor sa vorbeasca cu mine desi nu le-am facut nimic rau dar ma rog... Recunosc ca nu eram asa introvertita inainte, dar cu timpul vazand persoanele din jurul meu si comportamentul lor de nu mai zic cum, am ajuns sa ma inchid foarte mult in mine...

| Mario1oo1 a răspuns (pentru viviene2010):

Daca esti de acord, poti vorbi cu mine, sa-mi spui ce ai pe suflet, te pot asculta oricand, cu cea mai mare placere.

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Asculta muzica.

| BlaDe12345 a răspuns:

Iti faci prieteni dar nu fii foarte deschisa cu ei, numai da totul afara, numai fii buna cu nimeni, in ziua de azi trebuie sa faci rau, nu bine, daca faci bine cazi de prost.