| AlexandraNGE a întrebat:

Hei, TPU! Am un prieten caruia i-a fost ziua lunea asta si m-am gandit sa ii iau un cadou (saptamana asta am avut scoala altfel, dar nu prea se trece pe la scoala, dupa cum stiti). A zis ca o sa vina lunea sa-si faca ziua; eu i-am luat cadou. Ma duc luni la scoala, n-a venit. Vorbesc mai tarziu cu el mai tarziu, zice ca nu mai vine la scoala toata saptamana, alea alea. Ii spun ca am avut "ceva" pentru el si ca poate i-l dau alta data.
Acum ma gandesc daca ar fi bine sa i-l mai dau lunea viitoare (nu de alta, da' a fost cam scump cadoul).
Mai merge sa il ofer lunea viitoare, sau ar trebui our si simplu sa o las balta? Mutumesc anticipat!

1 răspuns:
| munteanuionvictor a răspuns:

Ar trebui să-i dai cadoul cât mai curând posibil.