| Miscelaneea a întrebat:

Am un prieten cu care obisnuiam sa ies in fiecare seara pe afara, acum 2 veri. Iar eu, il plac foarte, foarte mult pe aceast baiat, dar nu stiu daca si lui ii place de mine (Ce stiu sigur e ca lui ii place de o colega de.a mea, cu care eu sunt oarecum certata, dar el nu vrea sa recunoasca. Si faptul ca o place ma cam enerveaza). Dar cand ieseam, nu ieseam singuri, mai venea si o prietena de.a mea si un prieten de.al lui. Si eu as vrea sa vorbesc mai mult cu el, dar dupa acesti 2 prieteni o sa inceapa sa zica prostii, si o sa ma faca de ras( ca oricare prieten-.-" ). In fine, ideea e, ca nu stiu cum sa ma comport in preajma lui, Sa.l fac sa ma placa si el, mai mult decat o place pe acea fata ( el petrece mai mult timp cu colega mea, deoarece ei sunt la niste dansuri, la care eu nu vreau sa merg, si ei danseaza impreuna si isi petrec aproape tot timpul de la repetitii impreuna, oricum nu e nici o sansa sa merg la acele dansuri si eu). Deci va rog daca puteti sa ma ajutati ...eu nu stiu ce sa mai fac, toata ziua ma gandesc la el, si.n culcare, si.n scularelaughing.

P.S: am uitat sa va spun ca eu sunt de la tara, iar el de la oras, iar acum 2 veri ( cand inca nu era la dansuri) in vacanta de vara venea pe aici, si statea toata vara, dar vara aceasta ( de cand s.a inscris la dansuri) abia mai sta 2-3 zile..deci s.a cam racit relatia, si tocmau cand incepusem sa nu ma mai gandesc la el, de acum 2 ani, a venit zilele astea pe aici si nu mai pot sa mi.l scot din caplaughing ( Imi pare rau, am scris prea mult >:")

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Deci, care este întrebarea? Vrei să îl cucerești? Vrei să îl faci să sufere așa cum suferi tu? Vrei să ți-l scoți din cap?
''..deci s.a cam racit relatia'' - Dar, el știa de această relație imaginară doar în capul tău? Nu o să te înscrii la dansuri ca să te bagi între ei, nu? Ei dansează pentru că le place, nu ca să fie unul lângă altul cum se spune.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca el o place pe fata aceea nu prea ai sanse sa-i atragi atentia cel putin o perioada. Incearca doar sa fii cat mai apropiata de el, sa incerci sa vorbiti zilnic, poate chiar sa aveti zile cand iesiti doar voi 2, si ai putea sa incerci o data sa flirtezi cu el si sa vezi cum reactioneaza.

| Suck a răspuns:

Baiatul o place pe acea fata, nu intotdeauna cand iubesti esti iubit. Bucura-te de acel sentiment, sa-i spui ca il placi ar fi ceva gresit, pana nu dispare acea fata din viata lui, nu ai sanse. Asteapta, rabdarea e o virtute.

| Criss0934 a răspuns:

Mai bine vezi cum decurge relatia asa cum e acum.Nu iti pierde timpul facandu-l sa te placa!

| elena8952 a răspuns:

observa cum se comporta ia cu el si ce face ea cand il vede asfel poti afla ce a vazut la ia... apoi incearca sa fii ca ia sau intreaba-l cum ar vrea sa fie fata visurilor lui dupa ce afli poti deveni fat visurilor lui!