| Justjust11 a întrebat:

Hei TPU, anul acesta dau bacul si nu stiu ce sa fac. La matematica fac pregatire, dar la romana la sub3 ma gandeam sa nu mai invat si sa ma axez tare pe teoria la biologie sa iau nota mare. Am toata teoria, credeti ca e bine ce fac? Sa iau un 5 romana 8 bio 6 mate, este ok?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E ok - iese media și iei BAC-ul.
Dar cu puțin efort, la româna iei 8-9

| Justjust11 explică (pentru sierra1):

. eu vreau. chiar am ambitie dar tin minte foarte greu... ce sa fac? ajuta ma te rog.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te duce chiar tufa de Venetia. Citeste un pic si la romana, cand ai ceva timpi morti si fara sa te stresezi. S-ar putea ca din aproape nimic sa scoti 2 puncte in plus.

| Justjust11 explică (pentru SkyPilot):

. tin foarte greu minte. m-am uitat sunt 20 esee... eu abia retin unul. dar 20.

| SkyPilot a răspuns (pentru Justjust11):

Pana la bac mai ai cateva luni. Daca citesti (ca lectura) in fiecare zi cate unul, tot ajungi sa le citesti de 8 ori. Ceva tot se lipeste. La examen o sa iti mai amintesti cate ceva.
Fara stress! Nu te astepta sa il citesti odata si sa fie acolo!