| Justjust11 a întrebat:

Hei TPU, anul acesta am si eu bacul. La matematica ma descurc, la romana la fel( sub3 nu ma apropii de el) dar la biologie este o problema mare rau. Am fost la doamna de pregatire si mi-a dat un caiet de aproximativ 80 90 pagini. Mi-a zis ca daca il invat pe tot iau 9 10 lejer dar problema este ca eu as invata mereu non stop, dar uit repede. Azi am invatat o pagina, peste 3 zile nu mai stiu nimic din ea poate imi aduc aminte dar nu o stiu. Va rog exista ceva in legatura cu asta? Va implor.

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Repeti in fiecare zi pana iti intra in cap. Poti incerca mai multe tehnici de invatare. Incearca sa inveti 30 minute pe zi. Vezi daca invatand putin si des e mai ok. Nu ai cum sa nu inveti daca repeti in fiecare zi pana iti intra in cap... doar daca ai retard mintal.

2 răspunsuri:
| 0Andrew0 a răspuns:

Invata constant si bea bere

| IonutSp000 a răspuns:

Cauta palatul memoriei pe Google