| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU happy! As cam avea nevoie de putin ajutor. Am un obicei destul de prost... mereu cand sufar emotional incerc sa schimb aceasta durere in durere fizica prin a ma taia. Stiu ca e gresit si sunt constienta de asta, dar efectiv nu pot inceta. Mama nu mai accepta chestii in genu "m-a zgariat pisica" deoarece taieturile sunt foarte adanci si unele nu se mai vindeca desi le am de aproape un an. Ce ar trebui sa fac? ):

Răspuns Câştigător
| Madilyn a răspuns:

Pai sa stii ca nu are rost sa-ti faci rau pentru ca suferi din dragoste [ de exemplu ].

In primul` rand nimeni nu merita sa te sacrifici pentru el / ea [ Doar daca esti convinsa ca si el / ea ar face orice pentru tine ]

Si in al doilea rand.De ce sa te "mutilezi"?
Arata partea frumoasa din tine, nu cea urata si plina de suferinta.

Viata e superba si merita traita. :*

3 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

E simplu, descopera alcoolul. si dupa ce ai descoperit alcool i-ati un prieten cu tine si beti impreuna. o sa te simti mult mai bine.

ai grija de tine.

| pinkqueen98 a răspuns:

Fitze de emooh go on

| FriendsForever a răspuns:

Sa te duci la psiholog.