| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPU happy As vrea sa ma apuc de vlog pe YouTube însă am o problema, îmi este cam frica de hate și sa ma expun din cauza hateului. Sincer nici nu știu dacă as putea ajunge undeva, aveți vreun sfat de content?

Răspuns Apreciat de Editori
| Andee10 a răspuns:

Hello! Cred că tuturor le este frică de hate și mai și cred că cei care reușesc în industrie sunt oamenii care știu cum să-și asume și să gestioneze situație cu hate-ul. Este adevărat că e scary și probabil deloc ușor să fie oameni care să râdă de tine și să te demoralizeze, însă dacă știi cum să te comporți și să depășești „criza" o să fie okay pe termen lung. Uită-te la vloggerii mai mari și de cât hate au ei parte indiferent de cine și ce content face pentru că mereu se vor găsi cârcotași.

Cât despre content, trebuie să te gândești la ceva care să te încânte să faci, poate o pasiune pe care vrei să o expui. Se găsește public pentru orice tip de content. La urma urmei, poți aborda mai multe tipuri de content și să te joci până când descoperi ceva care simți că ți se potrivește. Poți să și mergi pe formatul mai multor video-uri pe săptămână, fiecare cu format diferit, de exemplu luni ai vlog, miercuri e pentru story time și vineri comentariu pe un subiect.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"îmi este cam frica de hate... nici nu știu dacă as putea ajunge undeva"

proba de foc e să incerci. altfel nu știi dacă ajungi sau nu undeva. nici reacțiile nu le știi până nu te manifești. Deci dă-ne link-ul de la clipul tău

| Sofer a răspuns:

Hateri vor sa te tragă în jos. Nu pui la suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebarea este: De ce ai vrea să te apuci de vlog?
Dacă ai un mesaj important pentru cei ce te privesc, dacă i-ai putea influența cumva în bine, atunci dă-i bătaie! Avem nevoie de oameni ca tine.
Și hate o să primești cel mai probabil cu carul, că lumea îi rea, dar se pare că ești conștientă de asta. happy
Dacă nu sunt la mijloc motivele de mai sus, stai cumincioară. Sfat prietenesc.