| anonim_4396 a întrebat:

Eu as vrea foarte tare sa ma apuc de Youtube. Am 14 ani. Am făcut Youtube si in trecut dar m-am lăsat de 2 ori din vina colegiilor si din vina hate-ului, stiu sa cânt su mi-aș dori ca pe canal sa fie cover-uri, challenge-uri si alte videoclipuri de genul. Însă, imi este frica ca ma voi lasa din nou din vina hate-ului, ca o sa afle colegii chiar si profesorii si o sa ma simt nașpa rau, nici nu stiu cum sa atrag oamenii pe canal ca sa se aboneze si sa ajung undeva, stiu ca nu pot sa ajung asa cu una cu două, dar as avea nevoie de motivație. Va rog, daca ma puteti ajuta cu cele mentionate mai sus as fi foarte recunoscătoare.

Răspuns Câştigător
| Pe_Viata_Anonim_1994 a răspuns:

Apuca-te in vacanta de vara.Asa ii poti evita pe colegii tai.Este foarte greu sa rezisti asupra hate-ului, dar gandeste-te ca cu multa munca, poti ajunge sus unde iti doresti.Incearca sa fi cat mai original/a.Fa un video in care sa te prezinți apoi gandeste-te la ceva care sa prinda.Mie imi plac foarte mult storytime-urile, poti face asta. Daca te apuci, sa imi dai si mie canalul.O sa ma abonez si incerc sa aduc cati mai multi oameni pe canalul tau.

| GirlWithOneShadow15 a răspuns (pentru Pe_Viata_Anonim_1994):

Mulțumesc frumos, cu siguranță o să îți spun canalul meu happy

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai ceva inteligent sau distractiv de spus, te pricepi la editat si nu filmezi cu un cartof (pe bune, daca nu ai o camera care sa filmeze cat de cat clar sau telefon performant e al naibii de enervant sa privesti clipurile alea), eu zic ca nu vor fi probleme.

| Violleta2022 a răspuns:

Motivatia trebuie sa vina din sufletul tau, pentru ca asta nu se poate imprumuta.
Am un sigur sfat sa-ti dau, daca ai avut deja 2 tentative si au esuat, renunta definitiv la YT si apuca-te de altceva.
Nu stiu de ce este atat de important pentru tine sa ai abonati, care oricum nu-ti aduc nimic la momentul asta, mai ales ca esti in prag de cel mai mare examen al tau, admitererea la liceu si ai de invatat pe rupte, ca sa ai sanse sa intri la un liceu bun.
Invata din greseli si nu le mai repeta, ca nu-ti ajuta cu nimic in viata dimpotriva, denota ca nu esti prea inteligent, daca continui sa faci aceleasi greseli tot timpul.