| Mdll966 a întrebat:

Hei,TPU! As vrea sa stiu daca spirtul usuca cosurile? Un tratament pentru niste urme lasate de acnee, imi poate recomanda cineva? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti spirtul

| Bondarel99 a răspuns:

Pasta de dinti usuca cosurile.Pentru semne, exfoliaza-ti tenul regulat.

| TheSmith a răspuns:

Nu folosi spirt pe fata...iti este frica de dermatolog?

| allison20 a răspuns:

Da, spirtul usuca cosurile, insa si tenul. Nu ti-l recomand ca iti va face si mai multe probleme. Pentru tratament, iti recomand sa consulti un dermatolog care iti va spune exact ceea ce sa folosesti, fara metode babesti.

| danceisme a răspuns:

E adevarat ca spirtul usuca fata. Poate ca in prima saptamana nu, dar peste ceva timp se observa.Si oricum, spirtul nu se aplica pe fata!
Un tratament ar fi cel cu mixtura mentolata, care se gaseste in farmacie la pretul de 4-5 lei.O aplici pe toata fata in fiecare dimineata si o lasi 15 minute, dupa care clatesti bine cu apa calduta, timp de o luna si se vor vedea rezultatele.
Sper ca te-am ajutat!wave