| sweety206 a întrebat:

Hey gurlz, as vrea sa stiu cum pot face sa-mi creasca unghiile mai repede

7 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). acceasi problema o aveam si eu. plus ca eu imi rodeam si unghiile laughing). bafta :*

| αntoniα a răspuns:

Sall!
Poti folosi ulei de ricin.
Uite un filmulet care sper sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=u9gT1d3HdvE
Paa!
*.*

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Stiu ca o sa ti se para ciudat dar eu luam nisete vitamine cu calciu care imi faceau ungiile sa creasca foarte repede si nici nu se rupeau doar ca nu imi mai amintesc numele...

| ritza200 a răspuns:

Buna! pentru tine am 2 raspunsuri : 1... poti sa iti cumperi calciu sau daca nu vrei sa iti cumperi calciu poti sa bei maxim 5 pahare cu lapte pe zi sa sa nu iti dai unghilecu oja ca asa nu o sa mai ai calciu, 2...sa iei vitamine cu calciu AB ( este intr-o sticluta mic ca si aia pentru lac de unghii ) si are o pensula si iti dai de 3 ori pe zi : dimineata, dupa-miaza, seara. si asa iti vor creste. sper ca ti-am fost de folos multa bafta!

| MariaAww a răspuns (pentru ritza200):

Heii uite poti sa te dai cu ulei sau orice ulei de masline sau cu lamaie sau sa iei calciu dar sa nu te dai cu oja pentru ca oja iti ia tot calciu eu ma dau cu ulei de masline si am unghiile mai mari si mai tari si cam in 2-3 saptamana o sa vezi rezultatul

| sweety206 explică (pentru ritza200):

Imi poti spune si cum se numeste?

| Nomoreregretstb a răspuns:

Fai fata in primul rand se scrie girls nu gurlz proasto