| Anca15432 a întrebat:

Hei TPU.....aseara mi s-a intamplat ceva foarte ciudat:m-am pus la somn iar dupa vreo 10 minute eram aproape adormita, eram constienta inca si dintr-o data a inceput sa-mi tiuie ceva in urechi si nu ma mai puteam misca.Simteam ca vreau sa imi intind piciorul dar nu reuseam, am avut aceasta stare de paralizie vreo 30 de secunde apoi am reusit sa ma misc. Oare ce mi s-a intamplat?

2 răspunsuri:
| m00n a răspuns:

Visai probabil, desi inca nu intrase de tot creierul in vegetatie.Ca accident vascular nu poti face la varsta asta si nici sa treaca asa de la sine iar epilepsia nu se declanseaza asa tarziu decat in sindroame paraneoplazice cel mult(ma refer la crizele minore, in care te pierzi cateva secunde sau nu te mai poti misca). Acum eu nu ma pot gandi la altceva, poate au altii pareri diferite...Dar eu zic ca nu a fost nimichappy

| llljk a răspuns:

Bună

Citeşte articolul acesta.
http://www.doctor.info.ro/paralizia_in_timpul_somnului.html