| Annaa05 a întrebat:

Aseara vorbeam cu cel mai bun prieten al meu si mi-a marturisit ca au fost cateva perioade in care ma placea dar nu a facut nimic deoarece ii era frica sa nu ma piarda.A zis ca daca vom fi impreuna dupa poate ne desparteam si nu mai vorbeam deloc.Am vorbit ce am vorbit si ne-am dat seama ca amandoi ne placeam in acelasi timp dar nici eu nu am facut nimic din aceasta cauza.Ideea e ca mie a inceput iar sa imi place de el,dar nu vreau sa il pierd, mai ales ca el acum e intr-o relatie cu o fata.Eu azi m-am despartit de un baiat deoarece mi-am dat seama ca nu are rost sa continui relatia asta in momentul in care eu pe parcurs m-am indragostit iar de el. Cum sa fac sa dispara sentimentele pentru acest baiat? Adica sa fim doar prieteni cum am fost si pana acum, nimic mai mult.

Răspuns Câştigător
| visulmeu a răspuns:

Cum te-ai simti daca mama ta ar vrea sa stearga toate sentimentele fata de tine?

1. Tu il cunosti foarte bine, el la fel.

2. Mergeti intr-un parc, ori caffenea, povestiti etc etc, si dupa invita-l sa te conduca acasa. O sa-i sara inima din piept, oferi un sarut pe obraz, ori pe buza (tu hotarasti)

Nu-ti distruge sentimentele fata de el, o sa regreti. PACE!

| Dugalle a răspuns (pentru visulmeu):

Ce visator mai esti ma.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu incerca sa faci sa dispara un sentiment. E aproape o crima si nici nu vei reusi. Iubeste-l si poate cu timpul veti ajunge la un rezultat.