| blackboss a întrebat:

Hei, TPU!
Azi am mult de invatat si nu stiu cu ce sa incep mai inati...
Orarul meu de maine este:
Franceza
Biologie
Romana
Dirigentie
Matematica
Acum scriu la franceza si apoi invat...
La ce sa incep prima oara... a doua si ultima...
Trebuie sa invat la :franceza, biologie si romana
La franceza am de invatat:pluralul si acordul cu adjectivelor cu substantivul
si niste cuvinte cu sens opus
La Biologie am:
Drojdiile SI mucegaiurile
La romana:interjectia
Ce sfaturi imi dati?
Cum sa invat mai repede?
Cu care sa incep si cu care sa sfarsesc?
Dau FUNDA celui ce ma ajuta cel mai mult...

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Incepe cu ce-i mai simplu. Daca incepi cu ce-i mai greu te vei enerva si nu vei reusi nici ce-i mai simplu.
Incepe cu romana. Lectia cu interjectia pare usoara.
Apoi invata la franceza si biologia ultima; daca nu mai ai chef invata la biologie maine dimineata la 6.Eu asa as face.laughing
Sper ca te-am ajutat. happy

8 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Salut vladimir. eu sunt fratele tau pierdut kazimir happy

| ClaraConstiantin a răspuns:

Buna( si eu sunt in clasa a v-a si stiu cum e ), eu zic sa citesti asa putin la romana( cat sa-ti intre ceva in cap), iar maine dimineata inveti la biologie, la romana repeti, pe la mate citesti defenitiile alea(daca sunteti la geometrie), pe la franceza ma citesti ceva... si gata. Eu asa fac big grin. Si am note bunewinking

| blackboss explică:

A-v-a

| Vladimir_7698 a răspuns:

Si eu am invatat interjectia asa ca te-as sfatui sa inveti prima data la ce ai mai mult(la franceza cred)apoi la biologie deoarece este un pic mai grei, iar in cele din urma la romana unde este mai usor! sper ca te-am ajutat

| andrutzaaa a răspuns:

La biologie daca dai lucre sau tresa te asculte sau ai profa exigenta invata daca nu poti sa nu la franceza nu iti ia prea mult si la romana depinde dce tema

| Helen_9837 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 6a si zic sa incepi cu franceza ca e mai grea si te enervezi apoi la romana ca interjectia e foarte haioasa si apoi cu mucegaiurile ca e la fel de usoara ca si lectia de la romana