| AllMyHugsAndLove a întrebat:

Azi trebuia sa merg la cea mai buna prietena a mea. Doar ca o prietena foarte buna cu mama a avut inmormantarea surorii ei, iar mami a trebuit sa mearga acolo. Problema e ca nu a avut cine sa ma duca iar eu am ramas acasa. Dar de cand i-am spus prietenei mele ca nu pot sa merg cred ca s-a suparat pe mine. I-am spus doar ca mi-a intervenit ceva si de aceea chiar nu pot merge. Eu nu ma suparam cand ea anula ceva intre noi doua. Nu i-am zis ca mama trebuie sa mearga la inmormantare deoarece mama m-a rugat sa nu spun nimanui iar eu sunt o persoana de incredere. Ce sa fac? I-am trimis 3 mesaje si nu-mi raspunde. Daca ea e asa, eu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mileyselydemy a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui ca daca vrea sa iti fie o prietena adevarata trebuie sa te inteleaga! Ii poti aminti si de atunci cand ea anula anumite intalniri! Ia-i putea spune ca tu nu ai de gand sa fii prietena cu cineva care nu o intelege la nevoie. Sper ca te-am ajutat. Incearca sa fii cat mai buna cu ea iar ea te va ierta cu siguranta! Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci.
eu nu te intelege, se supara dintr'o prostie ==> e imatura.
o sa te caute ea. las'o.