| kkourtney a întrebat:

Ce sa fac....ma simt atat de trista si singura si imi vine sa plang nonstop? Ce sfaturi imi dati?sad

Răspuns Câştigător
| iamthewildyouth a răspuns:

Incearca sa iti faci 2-3 prietene bune cu care sa iti petreci timpul liber.Asa vei uita si ai sa incepi sa nu mai vezi lucrurile alb-negru.Cand ramai singura asculta o melodie vesela, poti citi, desena orice ce iti poate ocupa timpul. Daca n-ai chef de nimic si vrei sa plangi pentru ca ''asa te vei simti mai bine'', scoate-ti gandul asta din cap imediat.Mai bine du-te intr-o plimbare. Evita sa treci prin locuri ce iti trezesc amintiri neplacute sau sa asculti melodii ce te poarta cu gandul la tristete.Priveste mereu partea plina a paharului si ai incredere in tine.
Sper ca te-am ajutat! happy

5 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

O persoană se simte singură şi tristă atunci când este abandonată şi lasată de izbelişte neavând cu cine schimba o vorbă sau altceva. Nu trebuie să fii aşa, renunţă la starea de melancolie. Caută o muzică bună şi ascult-o relaxându-te cu un ceai, contactează-ţi prietenii vechi sau poţi să îţi faci alţii noi, uită-te la televizor (la filme, la emisiuni etc) însă nu trebuie să te îndrepţi spre nostalgie.

| quintron a răspuns:

De ce nu iesi din casa si la pc-ul inchis macar o saptamana! rezisti?

| amaliaamely a răspuns:

Buna..eu zic in primul rad sa incepii sa uitii de probleme, de ganduri rele.
Ai putea sa isii cu prtenii, sa mergi cu bicicleta sau cu rolele, sau s amergii la un suc cu preteni, s amergi al cumparaturi(adica daca itit palc cumparaturile)sa mergi intr-un parcahappy
sper ca te-am ajutathappy

| izabelalessia a răspuns:

Incearca sa faci lucruri distractive si de ce nu? sa iti gasesti un hobby...

| Celese a răspuns:

Ori ai avut mai multe probleme care te fac sa simti asta ori te afli intr-o depesie... Iti sugerez sa incerci sa uiti de acest sentiment comunicand, vorbeste cu prietenii, daca nu ai prieteni vorbeste cu familia, fa diverse activitati ca sa uiti de asta. daca iti vine sa plangi, da-i drumul pentru ca e bine sa te descarci. mult succes!