| Daniel191 a întrebat:

Cel mai bun prieten si-a gasit iubita de o aproximativ 2 luni iar relatia noastra de prietenie s-a cam racit. Acum toata ziua e cu iubita lui iar pe prietenii lui adevarati ii neglijeaza. Iar asta nu e tot: in loc sa vina cu toti prietenii lui la colindat el a preferat sa mearga la iubita lui. Cum imi pot castiga prietenul inapoi? Dau funda ma

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum, asa e cand te apuca o indragosteala de asta majora, mai ales daca e si prima iubire.

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Tu ai iubita?
Nu crezi ca exagerezi un pic?
Ar trebui sa il intelegi si pe el, are prietena.
Vorbeste cu el si spune-i ca trebuie sa acorde atentie si prietenilor sai.

| Plato a răspuns (pentru Andreeush):

Depinde ce varsta au. Daca sunt copii, relatia e implicit o joaca, o prostie. Daca sunt adulti, prietenii ar trebui, intr-adevar, sa fie mai putin importanti.

| Daniel191 explică (pentru Plato):

Are 22 de ani. Ce parere ai?

| Daniel191 explică (pentru Andreeush):

Nu am si nu exagerez. Am vorbit si nu vrea pentru ca e capos

| OldSoul a răspuns:

Eh, am si eu prieteni de genul, dar nu ma oftica, ba chiar ma bucur pentru eilaughing
Cine stie, poate cand vei ajunge si tu in locul lui, adic sa fii indragostit pana peste cap, vei intelege.

| Daniel191 explică (pentru OldSoul):

Inteleg perfect dragostea, nu e vorba de asta. E vorba de faptul ca daca ei se despart tot la noi v-a ajunge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data?hee hee

| Daniel191 explică (pentru anonim_4396):

Da e prima lui iubita de pana acum si asta cred ca e problema i-a furat mintile

| SingPlicti a răspuns:

Slabe sanse. si de ce ai face-o. ca prieten adevarat ti-l doresti pentru tine? pana cand si pana la ce varsta? o sa treaca si perioada asta. la unii dureaza mai mult la altii mai putin. daca-i esti prieten da-i timpul si spatiul necesar