| lianaverrt a întrebat:

Hei TPU
Cum as putea fi mai populara?
Cum sa nu mai fiu trista tot timpul sad
Si sa nu ma mai cert cu prietenele mele?sad

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Ce legatura are cu "Dragoste si sex"? Dar hai ca iti raspund.
1. Ca sa fii populara pur si simplu fii tu insuti si nu fii ce ar vrea altii sa fii happy. Sau pur si simplu fa-te cunoscuta pentru rezultatele obtinute sa zicem la un sport.
2. Ca sa nu mai fi trista, invata sa vezi partea plina a paharului de fiecare data, asta e mentalitatea noastra, cand ni se intampla ceva bine suntem gen "meh, se mai intampla" iar cand ni se intampla ceva rau dramatizam.

3. Pur si simplu nu te mai certa cu ele. Nu incerca mereu sa aduci in discutie lucruri care stii ca le-ar supara.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Arata tatele si fundul

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Popularitatea...cati ani ani? In fine,pentru a fi popular,trebuie sa ai cat mai multe cunostinte,sa cunsoti cat mai multe eprsoane,epntru asta trebuie sa iesi mai mereu in oras,in cafenele,pizzerii,la film, in parc etc si sa socializezi cu diferite persoane, sau iesi cu prietenii prietenilor etc intelegi. Poti sa te apuci de dansuri, sau de un sport, de pictat de orice care te-ar ajuta sa interactionezi cu oameni noi.Intrebarea 2 se legea de prima. Oamenii tristi sunt respinsi in general.De obicei oamenii care zambesc mereu si sunt veseli,bine dispusi, atrag persoanele din jur, deoarece transimt starea lor si celor din jur, e o chestie psihologica, cred ca intelegi ideea.Trebuie sa fii mereu cu zambetul pe buze sa vorbesti calm, frumos, sa glumesti, si la randul tau sa ai simtul umorului, nu sa te superi.In legatura cu prietenele tale,depinde de la ce va certati, asa sunt oamenii, se mai cearta, trebuie sa cauti motivul de unde porneste, si cine e de vina pentru a rezolva.